Lyžovačka Val di Fiemme

Lyžování

   Na tradiční jarní lyžovačku jsme vyrazili do Itálie. Letos lokalitu vybíral Kamil Petruška a nutno říct, že měl šťastnou ruku. Aloe nebudeme předbíhat.

Den první:
  V sobotu ráno jsme vyrazili z Ostravy na 932 km dlouhou cestu. Tentokrát jsme si vybrali trasu mimo Německo přes Klagenfurt a Villach. Všichni za ta léta víme, že Kamil má menší problémy trefit místo startu a společného odjezdu. Tentokráte však vyšlo vše na jedničku a Kamil byl přesný jako švýcarské hodinky. Posádky Petrušků vyrazila na cestu svým tradičním škodováckým povozem. My jej museli následovat, neboť tři dny před cestou vypovědělo „micákovi“ turbo. Proto jsme byli nuceni (k velké radosti Honzy) přesednout do Karoqa.  Cesta nebyla zdržována zbytečnými zastávkami. Jen krátké čurpauzy (většinou pro Kláru). Cesta až k Villachu ubíhala náramně rychle, ale jakmile jsme sjeli z dálnice nastalo boží nadělení. Až k italské dálnici jsme jeli v koloně aut s nemožnosti předjíždět. Naštěstí to byla šinoucí se kolona s maximální rychlostí do 80 km. Celá trasa až do ubytovacího resortu byla v pohodě. Ubytování byla jedna velká místnost se stropním oknem a topením, které nešlo regulovat. A Italové fakt přikládali pod kotel. Nebýt dodržování pitného režimu, tak jsme za jeden večer sušené švestky.

   Letošní výprava do Itálie byla masivní. Kromě Slivoňů, Petrušků se přidali ještě Škrabalíci s Pepou a Pavlem (strejda přejezd), mladé švestky (Marek, Lenka, Adélka a Anetka) a Klimčíkovi & company.

Den druhý:
Připravujeme…

Fotogalerie: