Na chaloupce

Na chaloupce

3.7.2021 Vyp Od slivoni_blog

Tak se to konečně povedlo. Po více než roce jsme se vypravili na chaloupku na více než jeden den. I přesto, že díky věrozvěstům Cyrila a Metoděje a Husovi máme celkem čtyři dni volna, tak pro návštěvu Makova jsme mohli rezervovat jen pátek a sobotu. A tak jsme se v pátek odpoledne na Makově sešli v sestavě: Martin (Bechťa), Petra, Kamil, Silva, Radim a Jana (Jajča).

Makovský výlet měl dva důvody, které byly v plánu.

Hlavní důvodem bylo odpočinout si od běžných starostí monotónního městského života. Splněno!!! V pátek večer opékání buřtů a večerní společenské hry (Bechťákova nová hra z Japonska a UNO). K tomu se servírovala výborná nálada spolu s dobrotami tekutými i tuhými. No, spát jsme šli po druhé hodině ranní. Druhý den jsme si zahráli Mölkky a vyrazili na krátkou procházku po širokém a dalekém okolí. Jedním z cílů byl vrchol Papájoy Kykuly, který je téměř tisíc metrů nad mořem.

Druhým důvodem bylo naplánování nutných prací kolem dlouho zanedbávané chaloupky. Hlavní plán je stavba dřevníku, který nám tady chybí. Dlouho jsme dávali hlavy dohromady (Kamil, Matin, Radim) jak bude dřevník vypadat. Nakonec jsme se domluvili, že vše bude ze dřeva a bude navazovat na stávající technickou místnost. Kamil poměřil a slíbil soupis materiálu pro stavbu. Druhá stavba, kterou musíme letos zvládnout je oprava cesty, kterou využíváme. Letos se totiž v Kopanicích předělávali elektrické sloupy a výsledkem bylo srovnání rozježděných cesta. No a odborníci cestu srovnali tak, že nám vznikl půlmetrový rozdíl na spojnici mezi cestou a našim sjezdem. Vyřešení tohoto problému se ujal ten největší odborník Martin. Jeho plán je jasný. Je potřeba pár trubek pro odvod vody a několik silných mladíků ke krumpáčům a lopatám. Samozřejmě jsme také něco málo posekali trávu, za což děkuji Kamilovi, který přiložil ruku k dílu.

Vše dopadlo na jedničku. Užili jsme si sluníčka a teploučka, ale také nočního deště. Martin s Petrou odjížděli nejdříve. Samozřejmě až po obědě, kávičce a sladké tečce nakonec. Prostě a jasně. Odjížděli se spokojeným bříškem. Zbylá část dosekala trávu a vydala se na již zmiňovanou procházku. Příjemně strávený část víkendu.